Online konferencia keretein belül került sor az EFOP-3.6.1-16-2016- 00011 számú, „Fiatalodó és megújuló Egyetem – Innovatív tudásváros A Miskolci Egyetem intelligens szakosodást szolgáló intézményi fejlesztése” című projekt záró eseményére 2021. március 23-án.
A projekt keretében elért eredmények minél szélesebb körű megismerése, megismertetése céljából 2021 január 26-27-28.-én online eredmény-kommunikációs online konferencia sorozatot szervezünk.
A koronavírus-járvány miatt rendhagyó módon idén online rendezte meg a Lányok Napját a Miskolci Egyetem.
A Miskolci Egyem és a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara (BOKIK) 2017.-ben kötött együttműködési megállapodást, amely kiterjedt mind az oktatásfejlesztés, mind a vállalati kapcsolatos és közös fejlesztési projektek indítására.
A MOL és a Miskolci Egyetem és a Mol 5 évre szóló stratégiai keretmegállapodást írt alá, amely új, mindkét fél számára előnyös elemekkel bővíti a már meglévő együttműködést.
A Miskolci Egyetem együttműködési megállapodást írt alá a HUNSPACE Észak-magyarországi Űripari Klaszter klasztervezető társaságával az Admatis Kft.-vel.
Közös gondolkodásra hívta a Miskolci Egyetem fiatal kutatóit és oktatóit az egyetem újonnan kinevezett rektora, Prof. Dr. Horváth Zita.
Együttműködési megállapodást írt alá a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) és a Miskolci Egyetem.
A „Fiatalodó és megújuló Egyetem – Innovatív tudásváros - A Miskolci Egyetem intelligens szakosodást szolgáló intézményi fejlesztése (EFOP-3.6.1-16-2016-00011) projekt keretében került megrendezésre a fiatalok fóruma 2020. szeptember 22.-én.
A Miskolci Egyetem vezetése másik négy Egyetemmel együttesen megállapodást írt alá Budapesten a Kongresszusi Központban az S&T Consulting Hungary Kft. ügyvezetőjével az S&T University 4.0 program elindításáról.