2020.09.22. Fiatalok fóruma

2020. szeptember 24., 14:00
A „Fiatalodó és megújuló Egyetem – Innovatív tudásváros - A Miskolci Egyetem intelligens szakosodást szolgáló intézményi fejlesztése (EFOP-3.6.1-16-2016-00011) projekt keretében került megrendezésre a fiatalok fóruma 2020. szeptember 22.-én.

A fórumon Prof. Dr. Horváth Zita egyetemünk rektora tartott előadást, ahol az Egyetem modellváltásához kapcsolódóan ismertette az átalakulási folyamatok jelenlegi helyzetét, külön kitérve a fiatalok felé közvetíthető tudományos életpálya modellre, a fiatal kutatót és oktatók előtt álló lehetőségekre, valamint a női kutatók speciális helyzetét figyelembe vevő támogatásokra. A fórumon a jelenlévők részéről több kérdés, vélemény hangzott el rámutatva problémákra, amelyekkel a fiatal kutatók munkájuk során találkoznak, valamint megoldási javaslatok is elhangzottak ezekhez kapcsolódóan.