2020.09.15. Együttműködés a Szellemi Tulajdon védelme érdekében

2020. december 14., 11:40
Együttműködési megállapodást írt alá a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) és a Miskolci Egyetem.

Az együttműködés célja, hogy az egyetem hallgatói tudatosabb kezeljék a létrehozott szellemi tulajdonukat, és megtanulják, hogyan tudják azt hasznosítani. Az SZTNH az együttműködés első lépéseként 500 ingyenes tankönyvet ajánlott fel az első éves hallgatóknak, hogy könnyebben elsajátíthassák az eredményeik megvédéséhez szükséges tudást. Az együttműködés pozitív módon befolyásolhatja a szabadalommal védett szellemi termékek számának növekedését is.