2020.11.30.Együttműködési megállapodást írt alá a Miskolci Egyetem és az Admatis Kft.

2020. december 14., 12:05
A Miskolci Egyetem együttműködési megállapodást írt alá a HUNSPACE Észak-magyarországi Űripari Klaszter klasztervezető társaságával az Admatis Kft.-vel.

Az együttműködés célja, hogy új pályára helyezze az Egyetem – aki tagja a Klaszternek – űriparhoz, űrkutatáshoz kapcsolódó tevékenységeit. Az Egyetemen már több évtizede foglalkoznak az űrtechnológiához kapcsolódó kutatásokkal, és ennek eredménye volt az űrkemence kifejlesztése is. A jelenlegi együttműködés mind az oktatás, mind a kutatás-fejlesztés területén új lehetőségeket nyit meg a partnerek előtt.