2020.10.01. Lányok napja online

2020. december 14., 12:05
A koronavírus-járvány miatt rendhagyó módon idén online rendezte meg a Lányok Napját a Miskolci Egyetem.

A rendezvény célja, hogy a középiskolás lányok körében népszerűsítse a reáltudományokhoz közel álló szakmákat. A rendezvényen a természettudományok iránt érdeklődő lányok szakemberekkel találkozhatnak, és első kézből szerezhetnek információkat a továbbtanulási lehetőségekről, a műszaki pálya szépségeiről, nehézségeiről, az elhelyezkedési lehetőségekről. Az érdeklődő fiatalok interaktív módon, az online térben tudtak találkozni az egyetemen dolgozó kutatónőkkel, vagy az egyetemünkön végzett fiatal mérnöknőkkel, akik személyes élményeiken, tapasztalataikon keresztül mutatták be a mérnöki lét szépségeit, kihívásait.