A Miskolci Egyetem és a Heves Megyei Kereskedelmi és Ipakamara együttműködése

2018. július 17., 09:30
Kölcsönös előnyökön alapuló, stratégiai szintű, hosszú távú szakmai együttműködésről kötött megállapodást 2018. március 26.-án Egerben a Miskolci Egyetem és a Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamara.

A Miskolci Egyetem és a Heves Megyei Kereskedelmi és Ipakamara együttműködése

A Miskolci Egyetem jelenleg is hatékony szakmai kapcsolatot tart a gazdaság szereplőivel, különösen a stratégiai fontosságú, megyében működő nemzetközi társaságokkal. A Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamara (HKIK) összefogja és koordinálja a megye vállalkozásait, támogatja azok versenyképesség-növekedését, kapcsolatrendszerük fejlődését, üzleti partnerségek kialakulását, és komoly szerepe van a munkaerő igény és a képzési rendszer összehangolásában.

A Miskolci Egyetem szolgáltatási és kutatás-fejlesztési potenciáljának jobb hasznosítása érdekében az együttműködés keretében a HKIK támogatja az Egyetem vállalati kapcsolatteremtését, ennek keretében a Miskolci Egyetem és a vállalkozások, elsősorban a KKV-k közötti tudás- és technológiai transzfer elősegítését, tájékoztatók küldését, közös fórumok és rendezvények szervezését. Így erősödhet az Egyetem jelenléte a heves megyei vállalatok körében is, újabb lehetőséget nyitva az Egyetemen tanuló hallgatók és vállalatok számára. Az egyetemi hallgatók gyakorlati képzési hátterének fejlesztése, a Miskolci Egyetem duális képzésbe bevont szervezetek és vállalkozások számának növelése, képzési programok korszerű, a munkaerőpiaci igényeket kielégítő tartalmi fejlesztése mind olyan feladata az Egyetemnek, amelyben folyamatosan fejlődnie kell, és amiben a HKIK mint szakmai partner segítséget nyújthat majd a következő években.