Üzleti reggeli rendezvénysorozat indul a projekt keretében

2018. július 17., 08:45
Újabb fejezettel bővül a Miskolci Egyetem és a vállalatok kapcsolatrendszere. A pályázat nyújtotta lehetőségek felhasználásával az Egyetem növelni kívánja a tudás- és technológia transzfer szolgáltatásait igénybe vevő, a kutatási tevékenységéhez partnerként kapcsolódó vállalatok számát.

Ennek elősegítése érdekében üzleti reggeli rendezvénysorozat kerül megrendezésre a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamarával partnerségben. A rendezvénysorozat keretében tematikusan mutatkoznak be az Egyetem Karai – a mai alkalommal a Műszaki Anyagtudományi, valamint a Gépészmérnöki és Informatikai Kar - amelyek az érintett területhez kapcsolódóan mutatják be legújabb kutatási eredményeiket, rendelkezésre álló műszer- és labor felszereltségüket.

A 2018. február 22.-én a City Hotelben megrendezésre került nyitó rendezvény a „Fejlesztési lehetőségek a járműipar területén” címmel a járműiparra fókuszáltan mutatja be azokat a lehetőségeket, amellyel a vállalatok élni tudnak, növelve versenyképességüket. A rendezvénysorozat célja, hogy közelebb hozza a felsőoktatás és a vállalati szektor szereplőit annak érdekében, hogy az egyetemi tudásbázisok és kialakított kutatási infrastruktúrák a vállalati igények által vezérelve hasznosulhassanak. Az Egyetem több éve törekszik a vállalati partnerség fejlesztésére, melynek eredményeként nagyon sok iparvállalattal szinte napi kapcsolat alakult ki, stratégiai megállapodások születtek. Ezt a folyamatot segíti elő az Egyetemen két új szervezet, a Felsőoktatás Ipar Együttműködési Központ, valamint az Elektronikai és Informatikai Kutató Intézet megalakítása. A rendezvénysorozat egy párbeszéd az érintettek között, mely kétoldalú módon kívánja biztosítani és fejleszteni a vállalati partnerséget, amely közös kutatásokban és fejlesztésekben, közös pályázatokban ölthet a későbbiekben testet. A találkozó jó lehetőséget kínál az egyetemi feltételrendszerek és a vállalati igények jobb megismerésére, további partnerség kialakítására.